Theehybride roos

25-237-1
25-237-2

Belle de la Carniere

theehybride roos

- – Fabien Ducher

Mediumroze tint met een paarsachtige nuance. - theehybride roos - milde, ingetogen geurige roos - roosachtig karakter

- Elegante, hoog gecentreerde snijbloemvorm.
- Harmonische roze tint met lavendelsluier.
- Betrouwbare doorbloei met rijke nabloei.
- Oprichte groei, geschikt als solitair.
- Weinig doornen, prettig in onderhoud.
- Bijzonderheid: Vormt soms decoratieve, oranje‑rode bottels voor extra sierwaarde in de nazomer.
Zorgvuldige tuinaanleg – Keuze die bij de tuin past
Belle de la Carniere
pharmaROSA® NATURAL blote wortel roos op eigen wortel
32,50 €
Uitverkocht. Tijdelijk niet beschikbaar!
4.5 (6575)
facebook   twitter

BELLE DE LA CARNIERE – roze theehybride roos

Met Belle de la Carniere creëert u blijvende rozenvakken die ook bij beperkt beheer hun sierwaarde houden. De halfgevulde, grootbloemige bloemen hebben een elegant hoog gecentreerde bloemvorm en een warme, roze kleur die subtiel naar lavendel toetst naarmate de bloem veroudert. Deze cultivar bouwt een gelijkmatige, opgericht groeiende struik op met donkergroen blad, waardoor brede vakken en zichtlijnen rustig ogen. Dankzij de betrouwbare winterhardheid en de gemiddelde, voorspelbare ziekteresistentie blijft de onderhoudsbehoefte overzichtelijk, ook onder vochtige omstandigheden met verhoogde schimmeldruk in stedelijke groenzones. De innovatieve, wortelverpakte eigenworteligheid maakt een snelle inworteling mogelijk, wat uitval en nabeheer beperkt en op termijn voor duurzame regeneratie en lange levensduur zorgt. In jaar één investeert de plant vooral in wortels, in jaar twee in krachtige scheuten, en vanaf jaar drie staat er een volwassen rozenvak met volle sierwaarde en een stabiel, uniform beeld.


Toepassingsmogelijkheden

DoelgebiedMotivatie
Parkvakken in stedelijke groenzones Belle de la Carniere vormt grootbloemige, hoog gecentreerde bloemen met een duidelijk tentoonstellingstype, waardoor parkvakken direct een herkenbaar, klassiek rozenbeeld geven. De constante bloemvorm maakt het geheel representatief, ook wanneer het onderhoudsregime sober is en meerdere seizoenen moet overbruggen. Geschikt voor gemeentelijke beheerders
Grotere rozenperken bij instellingen en zorgcomplexen De opgericht groeiende struiken worden ongeveer een meter tot iets hoger en bouwen een rustig, gestructureerd volume op. Hierdoor zijn grote vlakken met relatief weinig planten te vullen, zonder dat het beeld openvalt. Dit ondersteunt een langetermijnbeplanting met een beheersbaar snoei- en begeleidingsregime. Geschikt voor instellingsgroenbeheerders
Woonwijken en groenvakken van VvE’s De uniforme, donkergroene bladmassa en gemiddelde dichtheid zorgen voor een verzorgd aanzicht, ook tussen bloeigolven door. Door de goed remontante bloei komen er meerdere rondes sierwaarde terug, zodat bewoners langdurig kleur ervaren met relatief weinig ingrepen. De egale groei helpt bij voorspelbare onderhoudsplanning. Geschikt voor VvE-besturen
Rotondes en verkeersknooppunten Als goed remontante Hybrid Tea brengt dit ras een tweede bloeigolf die eveneens rijk is, waardoor rotondes en verkeerspleinen lang herkenbaar in bloei staan. De grootbloemige, solitair gevormde rozen zijn vanaf afstand leesbaar, wat een helder beeld in het drukke verkeersgroen geeft zonder intensieve periodekeuring. Geschikt voor groenaannemers
Representatieve entrees en zichtlijnen De ingetogen, roosachtige geur en de verzorgde knopopbouw maken de aanplant bijzonder geschikt voor entrees van gebouwen en formele zichtassen. De bloemopbouw – van diepere roze knop naar lavendelachtige sluier – biedt seizoenservaring zonder dat extra variëteiten nodig zijn, wat het ontwerp en onderhoud vereenvoudigt. Geschikt voor projectontwikkelaars
Gemeentelijke plantvakken langs watergangen In bredere oevers en bermtaluds waar afwatering op zware grond aandacht vraagt, blijft het uniform opgaande struikbeeld rustig en stabiel, ook bij wisselende vochtcondities en verhoogde schimmeldruk door nabij water. Dat maakt deze roos geschikt voor langgerekte plantvakken waar veiligheid en overzicht leidend zijn. Geschikt voor waterbeheerafdelingen
Grootschalige snij- en pluktuinen in openbaar groen De grootbloemige, hoog gecentreerde bloemen met puntige knoppen lenen zich ook voor lokaal snijgebruik in wijk- of zorgtuinen. Door de gelijkmatige bouw kan selectief gesneden worden zonder het vakbeeld direct te verstoren, wat sociale pluktuinen mogelijk maakt binnen reguliere openbaar-groenbeplanting. Geschikt voor wijkinitiatieven
Langlopende, kostenefficiënte rozenprojecten Het eigenwortelige, wortelverpakte plantmateriaal slaat snel aan, waardoor de kritieke herwortelfase korter is en er minder uitval optreedt. Op de langere termijn kan de aanplant zichzelf herstellen na snoei of terugval, wat de levensduur van het vak verlengt en vervangingsrondes uitstelt, met directe impact op beheerbudgetten. Geschikt voor beleidsmakers

Stylingideeën

  • Klassiek-parkbeeld – Combineer Belle de la Carniere in brede stroken met weidemargriet voor een luchtige, wit-roze parkborder met rustige structuur – doelgroep: gemeentelijke parkbeheerders.
  • Zorgtuin-border – Plant in groepen tussen geurende pioenen voor seizoenen met afwisselende knoppen en zachte geuren zonder druk kleurbeeld – doelgroep: zorginstellingen en revalidatiecentra.
  • Wijklint – Gebruik langs wandelroutes en watergangen in herhaalde blokken, afgewisseld met perzikbladige klokbloem voor verticale accenten – doelgroep: beheerders van woonwijken en VvE’s.
  • Formele-entree – Zet symmetrische perken bij entrees van scholen of gemeentehuizen en combineer met strakke hagen voor een representatief, ordelijk rozenbeeld – doelgroep: gemeenten en onderwijsinstellingen.
  • Pluktuin-vak – Richt een toegankelijk rozenperk in waar enkele rijen voor snijgebruik zijn uitgezonderd en omlijst deze met vaste witte of paarse borderplanten – doelgroep: buurtinitiatieven en stadsboerderijen.

Vakinhoudelijke rassenbeschrijving
KenmerkGegeven
Naam en registratie Belle de la Carniere is een theehybride roos (Hybrid Tea) uit de collectie theehybride rozen, met door de American Rose Society erkende tentoonstellingsnaam Belle de la Carnière.
Herkomst en veredeling Veredeld door Fabien Ducher, Pépinières & Roseraie Ducher in Frankrijk, met onbekende oudercombinatie; voor het eerst geïntroduceerd door Roseraie Ducher in 2007 als sier- en snijroos.
Groei- en bouwkenmerken Oprijzende, goed vertakkende struik met een hoogte van circa 100–140 cm en een breedte van 70–95 cm, middelmatig dicht loof in donkergroene tint en relatief weinig doornen langs de scheuten.
Bloemmorfologie Grote bloemen van 7–10 cm in solitair staande, hoog gecentreerde knoppen van tentoonstellings- en snijroostype, halfgevuld met circa 13–25 bloemblaadjes en een duidelijk puntige knopvorm.
Kleurgegevens en fenologie Middenroze basiskleur met paarsige nuance (RHS 65C buiten, 62D binnen); de bloem licht uit naar lavendelachtige tonen naarmate zij opent en uitbloeit, met goede remontante bloei in een tweede rijke bloeigolf.
Geur en aroma Voorzien van een milde, ingetogen rozengeur met klassiek roosachtig aroma; voldoende waarneembaar nabij de plant, maar niet dominanterend, passend bij openbare ruimte en gemengde aanplant.
Bottelkenmerken Vormt soms bolronde, oranje-rode rozenbottels met een diameter van circa 10–14 mm; de bottelzetting is wisselend maar kan extra herfst- en winterstructuur geven in minder intensief beheerde vakken.
Weerstand en winterhardheid Winterhard tot circa –21 tot –18 °C (RHS H7, Zweedse zone 3, USDA 6b) met gemiddelde ziekteresistentie tegen meeldauw, zwarte bladvlek en roest, passend bij een beperkt maar doelgericht middelengebruik.
Teeltadvies Geschikt voor perken, solitair en snijgebruik; plantafstand circa 55 cm in massieven en 50 cm in hagen (ongeveer 3,2–3,7 planten/m²), met regulier snoeiwerk en zo nodig gerichte gewasbescherming.

BELLE DE LA CARNIERE biedt grootbloemige, remontante sierwaarde op uniform ogende struiken, met langdurige regeneratie door eigenwortelig materiaal voor duurzame rozenvakken; een doordachte keuze wanneer u beheerbudget en esthetiek wilt verbinden.

Gedetailleerde producteigenschappen

Productidentificatiegegevens

Productnaam: BELLE DE LA CARNIERE – roze theehybride roos - Ducher
Producttype: pharmaROSA® NATURAL - blote wortel roos op eigen wortel
Rasidentiteit: Gecertificeerd:13.08.2025
Raskwaliteit: premium zilver
Artikelnummer: [1260] 25-237 (07.02.2026) pharmarosanatural.nl

Naam en registratie

Betekenis rasnaam: De naam "La Carnière szépe" verwijst naar het historische park Parc de la Carnière in Saint‑Priest bij Lyon.
Oorspronkelijke handelsrasnaam: Belle de la Carnière
Handelsnaam: Belle de la Carniere theehybride roos Ducher
Roosgroep: Hybrid Tea
Handelstype: theehybride roos
Handelsgroep: Theehybride roos
Tentoonstellingscategorie: snijbloem; tentoonstellingstheehybride
Collectie: theehybride roos

Herkomst en veredeling

Eerste distributeur: Roseraie Ducher (Frankrijk)
Registratiejaar: Geen gegevens beschikbaar
Veredelaar: Fabien Ducher
Veredelingsbedrijf / instelling: Pépinières & Roseraie Ducher (Frankrijk)
Veredelingsjaar: Frankrijk, 2007

Groei- en bouwkenmerken

Hoogte: 100-140 cm
Breedte: 70-95 cm
Groeiwijze: opgericht
Blad: Het loof van deze cultivar heeft een gemiddelde dichtheid. De bladoppervlakte is niet eenduidig classificeerbaar. De kleur heeft een donkergroene tint.
Doornzetting: weinig doornen
Beschrijving zelfreiniging: Geen gegevens over zelfreiniging.
Mate van zelfreiniging: Geen gegevens over de mate van zelfreiniging.

Bloemmorfologie

Bloemgevuldheid: halfgevuld
Bloemvorm: hoog gecentreerd, puntige knop (snijroos type)
Bloemgrootte: L (7 -10 cm)
Bloeiwijze: solitair
Kleurcode: ARS-code: Lp RHS-code: 65C (buiten), 62D (binnen)
Doorbloei: Goed remontant, de tweede bloei is ook overvloedig.

Kleurgegevens en fenologie

Kleur: roze
Bloemkleur: Mediumroze tint met een paarsachtige nuance.
Gesloten knop: Midden-diep roze, licht glanzend oppervlak, met aan de rand een koele paarse tint.
Net geopende bloem: Rijke, warme roze kleur met een verfijnde koraalachtige tint aan de binnenzijde, die naar buiten toe gelijkmatig lichter wordt.
Volle bloei: Egaal middenroze, de rand van de buitenste krans van bloemblaadjes is duidelijk lichter en licht paarsig.
Voor het uitbloeien: De roze tint wordt lichter en krijgt een koele, lavendelachtige sluier.
Beschrijving kleurvervaging: Tijdens het opengaan licht het centrale roze geleidelijk op; bij volledige bloei is de buitenste krans van kroonbladeren duidelijk lichter en lichtviolet, en vóór het verwelken krijgt de bloem een lavendelachtig sluier.

Geur en aroma

Geursterkte: milde, ingetogen geurige roos
Aroma: roosachtig karakter
Aantrekkingskracht voor bestuivers: Door de halfgevulde bloemvorm en de beperkte toegankelijkheid van de meeldraden trekt de plant bestuivende insecten slechts beperkt aan.
Bestuivervriendelijke aanduiding: De beschrijvingen vermelden niet expliciet dat ze bestuivingsvriendelijk zijn.

Rozenbottelkenmerken

Rozenbottelvorm: bolvormig
Rozenbottelkleur: oranje-rood
Rozenbottel - opmerking: Soms gevormde, 10–14 mm doorsnede, bolvormige, oranje-rode rozenbottel.

Weerstand en winterhardheid

Winterhardheid (°C): -21–-18 °C
Zweedse zone: Zon 3
Beschrijving hitte- en droogtetolerantie: Geen gegevens over de hitte- en droogtetolerantie.
Ziekteresistentie: gemiddeld
  • meeldauw – gemiddeld
  • zwarte bladvlek – gemiddeld
  • roest – gemiddeld

Tuinadviezen

Aanbevolen plantafstand: voor massale aanplant 55 cm, voor hagen 50 cm, als solitair 90 cm
Plantdichtheid: bij vierkante beplanting 3,2 planten/m², bij zeshoekige indeling 3,7 planten/m²
Onderhoudsbehoefte: Onderhoudsbehoefte gemiddeld; vereist af en toe plantenbescherming.
Belangrijkste gebruiksdoelen: perk, snijbloem, solitair

Opmerkingen

Sterke punten: Zorgvuldige tuinaanleg – Keuze die bij de tuin past
Combinatieplanten: Paeonia lactiflora - geurende pioenroos
Campanula persicifolia - perzikbladige klokbloem
Leucanthemum vulgare - weidemargriet
BELLE DE LA CARNIERE – roze theehybride roos - Ducher
Mediumroze tint met een paarsachtige nuance. - theehybride roos - milde, ingetogen geurige roos - roosachtig karakter
De rozenwebshop. - theehybride roos - roze - Belle de la Carniere - (100-140 cm)
Bloeiwijze: solitair Hoogte: 100-140 cm Bloemvorm: hoog gecentreerd, puntige knop (snijroos type) Winterhardheid: 7b roze - Roseraie Ducher (Frankrijk) theehybride roos - Bloemgrootte: L (7 -10 cm) Bloemgrootte: L (7 -10 cm) - Hoogte: 100-140 cm Hoogte: 100-140 cm - Bloemvuldigheid: halfgevuld Belle de la Carniere - Rozen in de tuin | pharmaROSA® Natural - premium zilver Fabien Ducher

Wij tonen de uiterlijke kenmerken van de rozen die online in onze webshop te koop zijn.


Welk producttype past bij u?


Informatie

In welke staat versturen wij de roos vanuit onze online webwinkel?

Laten we onszelf de vraag stellen: waarvoor wil ik de roos gebruiken?
Bloem? - Locatie? - Afdekking? - Geur? - Hoogte? - Veredelaar? - Rozenbottel?

Informatie over het kopen van rozen
Betaalmethoden - Verzendkosten - Levering - Klachtenafhandeling

Verzorgingshandleiding

Ons product is een roos die is opgekweekt met een unieke PharmaRosa® teelttechnologie!

15-20 cm hoge plant met een goed vertakt, volwassen scheutstelsel.
Met een wortelstelsel dat klaar is om te planten.
Rozenstruik in rusttoestand.
Zonder waslaag!
Zonder langdurige bewaring (overopslag) in koelcellen!
Met voordelige verzendkosten
Rasechte rozenstruik met een unieke identificatie.

De pharmaROSA® wortelechte, vrijwortelige roos is een goed ingewortelde plant die u een betrouwbare aanslag garandeert.

Zonder waslaag!Zonder langdurige bewaring (overopslag) in koelcellen!Met voordelige verzendkosten
 
pharmarosanatural.hupharmarosanatural.atpharmarosanatural.czpharmarosanatural.depharmarosanatural.ropharmarosanatural.sipharmarosanatural.skpharmarosanatural.hrpharmarosanatural.itpharmarosanatural.frpharmarosanatural.bepharmarosanatural.nlpharmarosanatural.plpharmarosanatural.es

Welk producttype is geschikt voor u?

Pagina’s voor particuliere klanten
Tuinrozen voor de familietuin, met weinig onderhoud  → ORIGINAL®
Premium tuinrozen – onmiddellijk effect, een representatieve tuin  → EXTRA®
Pagina’s voor professionals en particuliere klanten
Rozen voor openbaar groen – grote oppervlaktes, duurzaam beheer  → NATURAL®
Rozen voor projecten – haag- en rijbeplanting, snelle uitvoering  → RAPID®
Uitsluitend voor professionele partners
Productie – vermeerderingsmateriaal voor tuinrozen, groothandel  → NEONATAL®

Bedrijfsgegevens

PharmaRosa B.V.
Kamer van Koophandel-nummer: 01-09-717479
BTW-nummer: 13075314-2-43
Registratienummer plantgezondheid: HU130721
Bankrekening (IBAN):
HU85117631891388688400000000
BIC (SWIFT): OTPVHUHB
Banknaam: OTP Bank Nyrt.